DZIEŃ OTWARTY W WUP

  

 

Dni Otwarte „Głucha Mama pracuje”

 

 

Dni Otwarte „Głucha Mama pracuje” odbyły się w Wojewódzkich Urzędach Pracy w Krakowie (27.06.2018) oraz w Katowicach (28.06.2018). Frekwencja dopisała, nawet mimo kiepskiej pogody, która przywitała nas w Katowicach. Przybyły Głuche Mamy/Kobiety, niektóre ze swoimi pociechami, najmłodsza uczestniczka naszych spotkań miała 6 miesięcy! Oprócz naszych gospodarzy, urzędników z WUP, byli także inni goście – przedstawiciele Grodzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy, Doradcy Zawodowi, nauczycielki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących na ul. Grochowej w Krakowie, panie ze Stowarzyszenia Wiosna koordynujące Wiosenny Inkubator Innowacji, z którego finansowane były Dni Otwarte. No i był oczywiście bardzo zapracowany zespół projektowy Fundacji. Całość spotkania miała zapewnione tłumaczenie PJM – język polski.

Te dwa dni były bardzo intensywne i pracowite, ale także bardzo udane i owocne.

Dziękujemy głuchym Mamom/Kobietom, które przybyły na spotkania. Jesteśmy wdzięczni za ich opinie i uwagi, które z pewnością wykorzystamy w dalszej części projektu.

Dziękujemy także pracownikom WUP  oraz gościom z GUP i PUP, którzy przekazali nam wartościową, dodatkową wiedzę. Mamy nadzieję, że zbudowaliśmy kolejny pomost, który ułatwi komunikację osób głuchych z urzędami.

 

Dokładny opis obu spotkań i fotorelacja już wkrótce!